Kuće na vodi u Schleswigu: Referentni objekti

Uvod

Izravno na obali rijeke Schlei izgrađeno je ukupno jedanaest kuća na vodi. Plutajuće kuće na lokaciji Pionierhafen Schleswig obložene su vanjskom ovojnicom od drva i aluminija.

Pri odabiru materijala velika važnost pridala se održivosti, ali i robusnosti. Zbog stalnog kontakta s vodom prvi katovi obloženi su PREFA Siding.X fasadnom kazetom u antracit boji. Posebni fasadni sustav od aluminija vrlo je otporan, prvenstveno na koroziju. Osim toga, markantni izgled fasadnih ploča savršeno pristaje neobičnim objektima.

PREFA aluminijski fasadni sustavi izvode se kao ovješene, stražnje ventilirane fasade. To znači da se sva vlaga koja se nakupi iza metalne fasade odvodi putem cirkulirajućeg zraka.

Podaci i činjenice

Proizvod Fasadna kazeta.X
Boja 02 P.10 antracit
Arhitekt dogs architektur GmbH
Izvođači Zimmerei Peter Deter
Država Njemačka
Mjesto Schleswig
vrsta objekta Stambeni kompleksi i stambene zgrade
Copyright © PREFA | Croce & Wir
Rubovi panela Siding.X u P.10 antracit boji

Potražite inspiraciju: Dodatni objekti

PREFA referentna galerija pokazuje koliko je aluminij svestran. Otkrijte dodatne impresivne projekte s dugotrajnim PREFA aluminijskim rješenjima za krovove, solarne sustave i fasade.

Galerija sanacija: Objekti prije i nakon sanacije

Zahvaljujući maloj težini PREFA proizvoda sanacija krova i fasade postaje dječja igra. I sam vizualno-kozmetički zahvat puno doprinosi općem dojmu.

Galerija sanacija: Objekti prije i nakon sanacije

Kuća s garažom nakon sanacije krova PREFA krovnom pločom u antracit boji
Kuća prije sanacije krova PREFA krovnom pločom, dvostrešni krov i garaža